Ако ме следиш от известно време, сигурно си забелязала, че съм особено подозрителна към трендове от всякакъв вид. Това касае не само хранителни режими (диети), най-новата козметична процедура или най-най хитовата добавка. Всъщност още по-внимателна съм с трендове в бизнеса. А такъв в последно време е така наречената уязвимост, т.е. склонността да покажем човечността си и да бъдем по-достъпни.
Социалните мрежи правят нещата драматично нелепи със споделените закуски, негримирани и недоспали лица и пълната бъркотия в нечий бизнес с хаштаг “мessyisbeautiful”. Разбираемо е да играеш на струната на воайорските комплекси на хората и да стимулираш задкулисното любопитство, въпросът е къде е границата.
В корпоративна среда “уязвимостта” има малко по-различно проявление, но е тренд сред качествата, необходими за изграждането на съвременните лидери. Невсички са наясно как точно се предава, но знаят, че трябва да е там. Когато обаче преди време прочетох едно изследване на Harvard Business Review за това как да изградим култура на толерантност и приемане на сълзите в офиса и че те са израз на нашата уязвимост и автентичност, което е израз на автентично лидерско присъствие, а не на слабост и е време да променим възприятието си, често казано ударих дъното на моята собствена толерантност.
В Епизод 3 на Подкаста Жените говорят:
??Какво означава да бъдеш узвима и къде е тънката граница особено когато става дума за жени с ръководни позиции?
??Как да съчетаеш уязвимост с авторитет без да губиш кредибилност и
??как със сигурност да правиш разлика между автентичност и нелепост
Новият епизод на Подкаста Жените говорят е тук! Ако искаш да ми споделиш какъв е твоят опит с уязвимост на работното място, можеш да го направиш на и-мейл asavova@impactsolutions.bg